Így növeljük meg a kerti medence használati idejét

A kerti medence használati ideje nem túl nagy, hozzávetőleg úgy három hónap, hiszen hazánkban csak nyáron van elég meleg ahhoz, hogy élvezni tudjuk a pancsolás örömeit. Ugyanakkor vannak lehetőségek, melyekkel ki tudjuk nyújtani a medencehasználat idejét.

Természetesen, aki nem elégszik meg annyival, hogy csak a nyári szezonban használhassa a medencéjét, annak persze van lehetősége arra, hogy megnövelhesse a medenceszezon idejét, és már a tavasszal csobbanhasson egyet, és még ősszel is megtehesse ezt. Ehhez persze az kell, hogy a medence vizét kellően fel tudjuk melegíteni, majd így is tudjuk tartani. A medencék fűtése történhet aktív és passzív módon egyaránt. Vannak a külső energiát nem igénylő megoldások, és azok, melyekhez valamilyen külső energiaforrás kell.

A medencefűtéseket jellemzően két csoportba sorolhatjuk, külső energiát igénylő és nem igényelő megoldásokra. Ha még ősszel is szeretnénk használni a kerti medencét, akkor mindenképp fontos, hogy a kétféle lehetőséget kombináljuk, így tudjuk a lehető leghatékonyabban megőrizni a medence hőmérsékletét.

Megoldások, melyek nem igényelnek külső energiát

A külső energiát nem igénylő megoldásokból is többféle van, hiszen nem csak egyféle medencefedés létezik. Az egyik ilyen megoldás a szolár medencetakaró, mely akár 4-7 fokkal is meg tudja emelni a medence vizének hőmérsékletét, ha letakarjuk vele, amikor nincs épp használatban a medence.

A polikarbonát eltolható medencefedések persze jóval drágábbak, ugyanakkor ezekkel akár a duplájára is növelhetjük a medencehasználati időt, ráadásul a medence tisztán tartásában is nagy segítséget jelent.

Havi költséget jelentő megoldások

Természetesen külső energiát igénylő medencefűtési megoldásból is többféle van. hőszivattyú, elektromos fűtőberendezések, kazános megoldások, de akár a napkollektor is ráköthető a medencére.

Melyiket válasszuk?

A helyzet az, hogy mindkettőt érdemes. Ahhoz, hogy hatékonyan felfűthessük a medencét, ahhoz a kétféle lehetőséget kombinációjára van szükség. A külső energiát igénylő fűtések segítenek a lehető leghatékonyabban felmelegíteni a medence vizét, a passzív megoldások pedig segítenek meg is őrizni ezt a meleget.

Kukkants bele a következő hírekbe is..

Hozzászólás írása